Jak stworzyć zaklęcie? - Słowa mocy, afirmację i inkantację.

Podczas praktyki magicznej możemy natrafić na słowa typu inwokacje, zaklęcia, afirmację lub inkantację. Zasadniczo te słowa mają te same znaczenie, bo wypowiadając je na głos lub w myślach naszym celem jest przekazanie ich do podświadomości. Wszystkie religię, które istniały lub dalej istnieją mają pisma święte i modlitwy do swoich Bogów. Osoby odżegnujące się wszystkimi możliwymi metodami od ezoteryki i okultyzmu w obliczu zagrożenia czy kłopotów głęboko i szczerze się modlą, ponieważ co prawda zupełnie nieświadomie, ale w dalszym ciągu używają oni magicznej mocy słowa. Nawet te z osób, które nie są związane z naukami tajemnymi, czują, że słowa te przyniosą im ulgę, pomoc i często również ochronę. 

Wpływ słów mocy poprzez wibrację lub konwencję mentalną, rozszerza się na wszystkie plany, w których istniejemy oraz na wszystkie czakry człowieka, których według starożytnych tradycji jest siedem. 

 Duże znaczenie podczas wypowiadania ich ma wiara, działanie słów. Więc jeśli nam jej brakuje to nikłe szanse na to, że one zadziałają. Jeżeli dana inwokacja śmieszy lub podchodzimy do niej w sposób pogardliwy lepiej jej nie wypowiadać, bo możemy w ten sposób obrazić duchy, z którymi współpracujemy, a to może mieć przykre konsekwencję. 

Najlepszą afirmacją jest ta, którą tworzymy sami, ponieważ wkładamy w jej stworzenie swoją energię i moc (tak samo sprawa ma się z rytuałem). Ważnym punktem w tworzeniu takich zaklęć jest to, aby zdania pisane przez nas zawierały pełne zwroty. Standardowo gotową afirmację kończymy zdaniem "Niech tak się stanie!" ponieważ w taki sposób poddajemy ją Prawu Przyczyny i Skutku. 

pinterest.com



Tworzenie afirmacji

Przy tworzeniu afirmacji mamy parę zasad, do których musimy się dostosować. Nie powinna ona zawierać słowa "nie", bo nasza podświadomość nie bierze tego słowa pod uwagę. Treść afirmacji powinna być wypowiedziana bez jakichkolwiek wątpliwości. Musimy określić cel, dlaczego ją tworzymy. Ważną rzeczą jest również, aby używać czasu teraźniejszego - na przykład zamiast powiedzieć "Chciałbym być zdrowy" mówimy "Jestem zdrowy". 

Nie powinniśmy zaczynać praktyki ze słowami mocy od wygórowanych celów ponieważ jedyne co może się nam udać osiągnąć to rozczarowanie z powodu nie zadziałania stworzonej afirmacji - co prowadzi do zniechęcenia się do dalszej pracy z nimi.

Słowa mocy mają jeszcze jedno dość dobre zastosowanie - mogą odwoływać, odwracać wypowiedziane w naszą stronę złorzeczenia. Robimy to wypowiadając przy usłyszeniu niekorzystnej dla nas informacji "Wyjmuję to spod działania prawa" lub "Wyciągam z pod prawa i uziemiam". 
 
 Dobrym przykładem zastosowanie tego oto tekstu jest usłyszenie na przykład w radiu, że bezrobocie na świecie jest coraz większe i może się odbić to na każdym z nas. Nie jest korzystna dla nas informacja więc po usłyszeniu tego wypowiadamy "Wyjmuje to spod działania prawa". 

Ze złorzeczeniami spotykamy się niemal codziennie. Ile razy słyszałeś/aś od innego człowieka "niech ci pies zdechnie" czy "złam sobie nogę" - są to złorzeczenia, które możemy wyjąć spod działania prawa stosując właśnie powyższy tekst. 

W większości przypadków nie ma znaczenia czy wypowiadamy stworzone przez nas afirmację na głos czy w myślach jednak w obu przypadkach powinniśmy wypowiadać je stanowczo, wyraźnie i bez żadnego wahania ani jąkania się, bo jakikolwiek błąd może prowadzić do nieudania się wyznaczonego przez nas celu - a przecież nie po to, to robimy. 

Z pewnością temat stworzenia słów mocy czy zaklęć nie został przeze mnie wyczerpany. Jest to temat tak rozległy, że można byłoby o nim długo opowiadać czy pisać. Mam nadzieję, że ten post w jakiś sposób zainteresował was słowami mocy oraz magią.
Magia w Internetach

Jestem osobą lubiącą chodzić po lesie i cmentarzach, czytam dużo książek i rzecz jasna praktykuje swoją ścieżkę. Zamysł tego bloga jest taki, aby każdy niezależnie od ścieżki mógł znaleźć coś dla siebie.

Nowsza Starsza